Targa edhe për monopatinat, Rrugorët: Nuk do të lëvizin pa kaska mbrojtëse, janë bërë shkak për aksidente…

Shk 24, 20242 min lexim

Rregulla të reja pritet së shpejti që të hyjnë në fuqi në lidhje me përdorimin e patinave elektrike në rrugët e vendit. Tashmë këto mjete do të kenë një targë identifikuese, një numër serie si dhe elementë të tjerë të sigurisë. Ndryshimet janë ende në diskutim mes Drejtorisë së Trasporteve…

Aksident tek kthesa e Beltojës, plagoset 32 vjeçari…

Aksident tek kthesa e Beltojës, plagoset 32 vjeçari…

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 13:20, në aksin rrugor “Shkodër-Lezhë”, automjeti me drejtues shtetasin G. K., 32 vjeç, është përplasur me…

Karnavalet, Bashkia Shkodër njofton banorët për bllokimin e disa rrugëve ditën e diele…

Karnavalet, Bashkia Shkodër njofton banorët për bllokimin e disa rrugëve ditën e diele…

▶️Të nderuar qytetarë,▶️Ditën e dielë, dt.25.02.2024, në kuadër të festës së Karnavaleve që ka përfshirë të gjithë qytetin, do të…

Vodhën paratë e pensionit një të moshuari, procedohen penalisht dy punonjëse të postës…

Vodhën paratë e pensionit një të moshuari, procedohen penalisht dy punonjëse të postës…

DVP Shkodër Specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomiko-Financiare të DVP Shkodër referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje…

Organizata ‘FETO’ në Shqipëri, Laçi: Gylenistët kanë uzurpuar KMSH dhe gjithë institucionet politike…

Organizata ‘FETO’ në Shqipëri, Laçi: Gylenistët kanë uzurpuar KMSH dhe gjithë institucionet politike…

Organizata FETO është kthyer sërish në qendër të diskutimeve mes marrëdhënieve Shqipëri-Turqi pas kërkesës së presidentit turk Rexhep Taip Erdogan ndaj…


Bota

SHBA-ja bllokon rezolutën për armëpushim në luftën Izrael-Hamas…

SHBA-ja bllokon rezolutën për armëpushim në luftën Izrael-Hamas…

Shk 20, 20242 min lexim

Shtetet e Bashkuara i kanë dhënë sërish veton këtë të martën draft-rezolutës të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për luftën Izrael-Hamas, duke bllokuar kështu kërkesën për një armëpushim të…

Gaza, çifti palestinez që u martua dy ditë…

Shk 19, 2024

Çifti i ri palestinez që u martua 2 ditë më parë…

Lideri i opozitës ruse Alexey Navalny ndërron jetë…

Shk 16, 2024

Lideri i opozitës ruse Alexey Navalny, i cili ishte i burgosur,…

OKB: Çdo shtet anëtar që i shet armë…

Shk 15, 2024

Çdo shtet anëtar i OKB-së që i shet armë Izraelit ka…


Ekonomi

Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro…

Shk 24, 20241 min lexim

Sot, më 24 shkurt 2024, dollari amerikan blihet me 95.5 lekë dhe shitet me 96.4 lekë. Euro blihet me 103.5 lekë dhe shitet 104.1 lekë. Franga zvicerane këmbehet në blerje…


Teknologji