Albana Bushati merr “Urdhëri i yllit të Italisë”/ Drejtores së gjimnazit “28 Nëntori” i akordohet titulli i lartë nga Presidenti i Italisë…

Maj 23, 20243 min lexim

Drejtoresha e Gjmnazit “28 nëntori” në Shkodër Albana Bushati është nderuar nga ambasadori i Italisë në Tiranë, Fabrizio Bucci me titullin e lartë “Urdhri i Yllit të Italisë” , në gradën kalorës. Fabrizio Bucci, Ambasador i Italisë në Shqipëri, u shpreh :  “Sot është kënaqësi e madhe për mua të…

“Kultura mesjetare në hapësirat Arbërore”/ Mbahet në Shkodër një konferencë shkencore për kulturën…

“Kultura mesjetare në hapësirat Arbërore”/ Mbahet në Shkodër një konferencë shkencore për kulturën…

Akademia e Shkencave të Shqipërisë, Instituti i Historisë, në bashkëpunim me institutin “Ali Hadri” në Prishtinë organizuan ditën e sotme…

Konsultime falas ne “Hospital One” me specialistet e kirurgjise plastike europiane…

Konsultime falas ne “Hospital One” me specialistet e kirurgjise plastike europiane…

Doni të ndryshoni pamjen tuaj të jashtme ? Nuk jeni të kenaqur me format tuaja fizike ?Ju mund të takoheni…

Policia e Shkodres asgjeson 1967 rrënjë kanabis në fshatin Bardhaj…

Policia e Shkodres asgjeson 1967 rrënjë kanabis në fshatin Bardhaj…

Shkodër Vijon megaoperacioni policor i koduar “Territor i pastër. Evidentohen dhe asgjësohen 1967 bimë të dyshuara kanabis. Shërbimet e Drejtorisë…

Po ndërtonin pa leje, 6 kabina druri në Lumin e Shalës, procedohen penalisht…

Po ndërtonin pa leje, 6 kabina druri në Lumin e Shalës, procedohen penalisht…

Lumi i Shalës, Shkodër -Po ndërtonte pa leje, 6 kabina druri që do të përdoreshin për turizëm, procedohet penalisht. -Gjithashtu,…


Bota

Gjermania do ta arrestojë Netanyahun nëse ka urdhër nga GJNP…

Gjermania do ta arrestojë Netanyahun nëse ka urdhër nga GJNP…

Maj 22, 20242 min lexim

Gjermania nuk ka asnjë dyshim: Nëse Gjykata Ndërkombëtare Penale vendos një urdhër-arresti për Benjamin Netanyahun, kryeministrin izraelit, atëherë ai do të arrestohet menjëherë sa të shkelë në tokë gjermane. E pohon…

Spanja, Irlanda dhe Norvegjia vendosin ta njohin Palestinën…

Maj 22, 2024

Spanja, Irlanda dhe Norvegjia kanë njoftuar të mërkurën se kanë vendosur…

Turqia ndërpret të gjitha marrëdhëniet tregtare me Izraelin…

Maj 2, 2024

Turqia do ndalojë të gjitha eksportet dhe importet nga Izraeli, raporton…

Rritet në 34.151 numri i palestinezëve të vrarë…

Pri 22, 2024

Është rritur në 34.151 numri i palestinezëve të vrarë në sulmet…


Ekonomi

Shkoder/ Hostelet të preferuar nga turistët. Pronotimet kanë nisur që në muajin prill…

Maj 21, 20241 min lexim

Shkodra po bëhet gjithnjë e më popullore me turistë të shumtë  që kërkojnë një eksperiencë të re udhëtimi. Qyteti është plot me akomodime miqësore, ndërsa…


Teknologji

Park eolik në Vaun e Dejës, dorëzohet aplikimi për projektin 28.5 MW…

Maj 8, 20242 min lexim

Një projekt për ndërtimin e një parku eolik është dorëzuar në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë. Ministria e publikoi këtë aplikim duke dhënë detaje mbi…