Arrestohet ish kryebashkiaku i Fushë Arrëzit, Fran Tuci…

SPAK nuk ndalet. Pas arrestimit të Safet Gjicit, Vangjush Dakos dhe kërkesës për arrestimin e Arben Ahmetajt, SPAK ka arrestuar ish krebashkiakun e Fushë-Arrësit Fran Tuci.

Tuci akuzohet për shpërdorim detyre. Ai është arrestuar mbrëmë nga policia me udhër të SPAK.

Në kohën kur ishte kryebashkiak, Fran Tucit i ishte arrestuar vëllai Albert Tuci në muajin qershor 2020, gjatë operacionin antidrogë “Shën Mëri 2020”.