EMRI/ Nuk u ndi mirë sapo ra në kontakt me ujin, policia e Shkodrës jep detaje pët mbytjen e 20 vjeçarit…

Shkodër/Informacion paraprak

Rreth orës 10:25, në plazhin e Velipojës, shtetasi Arlind Sylja 20 vjeç, banues në Shkodër, sapo ka rënë në kontakt me ujin, nuk është ndjerë mirë nga ana shëndetësore. Ai është nxjerrë në breg nga familjarët dhe roja bregdetare dhe i është dhënë ndihma e parë, por ka humbur jetën. Paraprakisht dyshohet se 20-vjeçari ka humbur jetën nga arresti kardiak.

Grupi hetimor vijon punën për përcaktimin e saktë të shkakut të humbjes së jetës.