EMRI/ Të shtëna me armë zjarri në fshatin Balldre në Lezhë, vritet një person…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të mërkurë në Lezhë ku është vrarë Nikolin Lestakaj teksa ishte duke dalë nga lokali. Ai u qëllua me armë zjarri nga një makinë në lëvizje në momentin kur po dilte nga bari. Autorëve i janë dashur vetëm pak sekonda për ta bërë këtë atentat.

NJOFTIMI I POLICISE:

Lezhë/Informacion paraprak

Më datë 19.07.2023, rreth orës 18:30, në Balldre, Lezhë, në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri shtetasi Nikolin Marku (Lekstakaj) rreth 42 vjeç.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe kanë bërë rrethimin e zonës, janë ngritur pika kontrolli e vijon krehja e zonës për identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për zbardhjen dhe dokumentimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.