Arbitrat shqiptarë do të vendosin drejtësi në ndeshjen e Europa League-s…

Ndeshjen e fundit e rëndësishme e gjykuar nga trupa shqiptare ishte ajo mes Young Boys dhe Leipzigut në fazën e grupeve të Championsit, me 24 shtator.

Arbitrave shqiptarë u besohet një tjetër ndeshje e rëndësishme e kompeticioneve të UEFA-s.

Enea Jorgji, kryesor, dhe ndihmësit e tij anësorë Denis Rexha dhe Ridiger Çokaj (Florian Lata arbitri i katërt) do të vendosin drejtësi në përballjen e raundit të katërt të fazës së grupeve të Europa League-s mes Sportingut të Lisbonës dhe Rakow, që do të luhet këtë të enjte.

Në VAR do të jetë spanjolli Juan Martínez Munuera dhe AVAR arbitri holandez, Dennis Higler.

Ndeshjen e fundit e rëndësishme e gjykuar nga trupa shqiptare ishte ajo mes Young Boys dhe Leipzigut në fazën e grupeve të Championsit, me 24 shtator.

Një sukses i jashtëzakonshëm për arbitrat shqiptar, që duke se po fitojnë gjithnjë e më shumë terren në kompeticionet e rëndësishme europiane./ Supersport