Atentati në Dukagjin/ I ati humbi jetën, 46-vjeçari niset drejt Traumës në gjendje të rëndë, 4 plumba në trup…

Është nisur drejt Spitalit të Traumës 46-vjeçari Gjin Guri, i cili mbeti i plagosur në atentatin e bërë mbrëmjen sotme ndaj tij dhe të atit, ku ky i fundit ndërroi jetë në vend.

Mësohet se Gjin Guri ka marrë 4 plumba, 3 në këmbë dhe 1 në kokë, dhe gjendja e tij paraqitet tejet e rëndë.