Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro…

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 94.5 lekë dhe do shitet me 95.4 lekë.

Euro sot në tregun shqiptar do blihet me 103.4 lekë dhe do shitet me 104.1 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 107.3 lekë dhe do shitet me 108.1 lekë.

Ndërsa paundi britanik do blihet me 121.1 lekë dhe do shitet me 122 lekë.