Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro…

Sot, më 11 maj 2024, dollari amerikan blihet me 92.9 lekë dhe shitet me 93.8 lekë.

Euro blihet me 100.2 lekë dhe shitet 100.9 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 102.1 lekë, ndërsa në shitje me 103 lekë.

Paundi britanik blihet me 116.1 lekë dhe shitet me 117.1 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 67.9 lekë, ndërsa në shitje me 69.1 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimin valutor, për të gjitha monedhat e huaja: