Detaje te reja/ 33 vjeçari u gjet i vrarë me armë zjarri jashtë makinës nga familjarët…

33-vjeçari Valter Fjerza që u vra mbrëmjen e kësaj të enjteje në fshatin Hot të Ri të Shkodrës është gjetur i vrarë me armë zjarri jashtë makinës së tij, nga familjarët. Këta të fundit kanë njoftuar policinë.

NJOFTIMI I POLICISE:

Shkodër/Informacion paraprak

Rreth orës 21.48, në fshatin Hot i Ri, në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri shtetasi Valter Fierza, rreth 33 vjeç, banues në fshatin Hot i Ri, Shkodër.

Në vendngjarje kanë shkuar menjëherë shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor.

Janë ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e zonës me qëllim kapjen e autorit/ve.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.