Dyshohen se paraqitën pasaporta të falsifikuara në Muriqan, procedohen penalisht dy të rinj…

Specialistët për Hetimin e Krimeve të DVKM Shkodër kanë referuar materialet në Prokurori ku ka nisur procedimi në gjendje të lirë për shtetasit turq H. D., 23 vjeç dhe H. D., 27 vjeç, pasi në PKK Muriqan, në dalje, kanë paraqitur pasaporta të dyshuara të falsifikuara.