E FUNDIT/ Ndërron jetë në moshën 78 vjeçare Franz Beckenbauer…

Ish-kapiteni i Bayern Munichut dhe Gjermanisë, Franz Beckenbauer, ka ndërruar jetë në moshën 78-vjeçare.

Mbrojtësi fitoi si Kampionatin Evropian dhe Kupën e Botës me vendin e tij gjatë karrierës së tij si lojtar, si dhe menaxhoi gjermanët në një tjetër Kupë Bote në 1990.