E rëndë, humb jetën në aksident futbollistë i Vllaznisë në futsallë…

Sporti shkodran dhe jo vetëm, mëngjesin e sotëm ka marrë një lajm të trishtë duke qenë se është ndarë nga jeta në moshën 34 vjeçari Ermir Lera. Futbollisti i skuadrës së futsallit kishte pësuar një aksident me makinë pak ditë më parë.

Plagët e marra në aksident kanë qenë të rënda për lojtarin, i cili pas 10 ditësh në reanimacioni nuk ka arritur të fitojë betejën më të rëndësishme, duke u ndarë nga jeta në mënyrë të parakohshme.

Lera mbahet mend si një nga lojtarët më të talentuar të skuadrës shkodrane ku me ndeshjet që ka bërë dhe golat e shënuar, është kthyer shpesh herë në protagonist.