Ekzekutohet në oborrin e banesës ish-polici i Burgjeve, Gentian Bejtja…

Ekzekutohet në oborrin e banesës ish-polici i Burgjeve, Gentian Bejtja.

Mësohet ngjarja e rëndë ka ndodhur në Larushk.

Gentjan Bejtja ka qenë edhe më herët objektivi i sulmit me armë në korrik 2023, ku është sulmuar me armë automatike nga tre persona ende të paidentifikuar.

Bejtja u largua duke i shpëtuar atentatit ndërsa viktimë mbeti kunati i tij, Ramazan Sino dhe të plagosur dy fëmijët e mitur 10 dhe 13 vjeç. Autorët zbrazën ndaj tij plot 28 plumba automatiku.

Qëllimi aso kohe ishte vrasja e Gentjan Bejtjes, ndërsa plumbat i kanë marrë jetën 29-vjeçarit Sino dhe kanë plagosur dy fëmijët.