EMRAT/ Të dënuar me burg për mashtrim, ekstradohen nga Gjermania dy shqiptarët…

Dy shqiptarë të shpallur në kërkim ndërkombëtarë për mashtrim, të cilët fshiheshin në Gjermani, janë arrestuar nga autoritetet gjermane, me qëllim ekstradimi në Shqipëri.

Policia thotë se në kuadër të operacionit policor të koduar “Capital 2”, janë lokalizuar dhe ekstraduar në Shqipëri, Ilir Nazaj dhe Kristaq Tola.

Ilir Nazaj, 53 vjeç rezulton i dënuar me 6 vjet e 6 muaj burgim, ndërsa Kristaq Tota, rezulton i dënuar me 5 vjet burgim, nga Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprën penale “Mashtrimi”.