EMRAT/ Urdhër nga SPAK, policia kryen arrestimet për inceneratorin e Tiranës…

Policia ka ekzekutuar urdhër arrestet e lëshuara sëfundmi nga SPAK në lidhje me inceneratorin e Tiranës pas disa muajsh hetime intensive.

Pas dhënies së miratimit edhe nga GJKKO, mësohet se është kryer arrestimi nga policia i Taulant Tushes, Namik Simixhiut, Bledar Karolit dhe Jetmir Llapajt, ndërkohë që është shpallur në kërkim Erjon Murataj, i cili ndodhet jashtë shtetit.