EMRAT/ Vendimi i Kryesisë, Basha përjashton nga grupi i PD, 11 deputetë…

Kryesia e Partisë Demokratike zyrtare, ka përjashtuar nga grupi parlamentar 11 deputetë, mbështetës të z.Berisha. Mësohet se vendimi është marrë në mbledhjen e Kryesisë, të drejtuar nga kryedemokrati Lulzim Basha.

Lajmi është bërë i ditur për BalkanWeb nga gazetari Osman Stafa. Raportohet se vendimi i ka shkuar me shkresë edhe Kuvendit të Shqipërisë për ta njoftuar për deputetët e PD. Aty nuk janë deputetë që janë përjashtuar me parë pasi i janë bashkuar Sali Berishës dhe nuk njohin as vendimet as strukturat e saj. Vendimi për përjashtimet është marre në fillim të 2022 dhe është reflektuar edhe në qershor të 2023.

DEPUTETET E PERJASHTUAR 1.Greta Bardeli; 2.Ina Zhupa; 3 Isuf Çela; 4.Asllan Dogjani; 5.Bujar Leskaj; 6.Edi Paloka; 7.Kastriot Piroli; 8.Lindita Metaliaj; 9.Ludovik Hasanaj; 10.Sorina Koti; 11.Tomorr Alizoti;