Goditën me grushta një 17-vjeçar, procedohen dy shtetas në Shkodër…

Një djalë 17-vjeçar është dhunuar nga dy persona të moshave 39 dhe 52 vjeç.

Dyshohet se shtetasit me iniciale K.H. dhe R.H.,  për motive të dobëta kanë goditur me grushte një të mitur.

Njoftimi i policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit K. H., 39 vjeç, dhe R. H., 52 vjeç, të dy banues në Shkodër, pasi dyshohet se për motive të dobëta, kanë goditur me grushte, një 17-vjeçar.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.