Izraeli bombardon pa mëshirë në Gaza, sulmet ndaj Hamasit “shuajnë” një familje të tërë prej 18 anëtarësh…

Rreth 300 objektiva të Hamasit u goditën nga ushtria izraelite në Gaza gjatë nates se fundit.

Këtë e beri te ditur zëdhënësi ushtarak izraelit, duke përfshirë midis objektivave te sulmuar, stacionet e lëshimit te raketave antitank dhe komplekset ushtarake brenda tuneleve të organizatës terroriste.

Mirepo ne keto sulme eshte regjistruar edhe masakra e radhes. mes civileve.

Në al-Zawayda, Rripi i Gazës, një familje e tërë me të paktën 18 persona, përfshirë gjyshërit dhe nipërit, u vra pasi një sulm ajror izraelit goditi strehën ku ata po qëndronin.

Kjo është raportuar nga Al Jazeera , e cila gjithashtu raporton se në Rafah, një bastisje izraelite goditi një kullebanimi: të paktën 9 persona u vranë. Disa persona janë ende të bllokuar nën rrënoja.