Jep dorëheqjen kreu i Gardës së Republikës…

Kreu i Gardës së Republikës, Gramoz Sako, në detyrë prej shumë vitesh, ka dhënë dorëheqjen të premten.

Burime bëjnë me dije se dorëheqja është pranuar nga ministri Balla, ndërsa pritet emërimi i kreut të ri në vijim.

Nuk dihen arsyet që kanë çuar Sakon të dorëhiqet dhe nuk dihet gjithashtu emri që do e pasojë.