Kalimi në gjysmëfinale, Qatip Osmani i Vllaznisë: Duhet ta mbyllnim ndeshjen brenda 90 minutave…

Vllaznia ka siguruar biletën e fundit për në gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë. Shkodranët fituan 6-1 pas 120 minutave lojë, me Erzenin që ia doli ta dërgonte ndeshjen në shtesë. Pas ndeshjes për MCN trajneri i Vllaznisë, Qatip Osmani tha se të tijtë duhet ta mbyllnin ndeshjen në 90 minuta.

“Një fillim i rezervuar, i kujdesshëm. I shënuam golat në pjesën e parë, kishim një lojtar tepër. Nuk i shfrytëzuam disa raste në fillimin e pjesës së dytë. Morëm një gol që të gjithë e pamë se si e pësuam. Deri në fund të pjesës së dytë na mungonte diçka. Nuk kishte neglizhencë.

Ndoshta mangësi është fakti që nuk e mbyllëm ndeshjen në 90 minuta. Ndoshta 20 minutëshin e parë e lejuam Erzenin të vihej në zotërimin e topit. Ne zakonisht ekipet i presim në bllokun e mesëm. Por nuk e bëmë atë presingun për topin që të shkonte te Balaj. Pasi pësuam golin luajtëm krejtësisht gabim. Vendoseshim gabim, megjithëse kishim një lojtar më tepër”, tha Qatip Osmani.