KOHA KUR FËMIJA TE FUSKA NË BURG KUR TI TEKET,SE NUK I REALIZOVE DESHIREN…

Nga Altin Joka

📍Pershtypje te thelle,me beri rasti fundit qe nje 15 vjecare akuzon babane per abuzim seksual…
📍Policia e arreston..gjykata e le ne burg..media e demonizon babain..njerezia e ofendon komenteve si moster…fisi tij dhe shoqeria e abandonon

❌Pas diteve ekspertiza nuk gjen shenja abuzimi seksual te vajza..vajza thote e denoncova se sme jepte celularin dhe i kerkonte llogari babai
Avokatet kerkojne lirimin..gjykata e le perseri ne burg

🩸Ky eshte rasti 3 ne pak kohe qe vajzat akuzojne baballaret e del mashtrim🥲

❇️ Kjo tregon :

📍1.Nje precedente i rrezikshem, qe neser kushdo femije mund te akuzoje babain se i kerkon llogari vajzes duke shpifur dhe gjykata pa te keq te mban muaj e muaj burgjeve
Keshtu vajzat po mesojne:Ti bejme presion babait se fuksionoka pa prova ai ha burg..e sh prinder do stepen
❌Kujdes nga kjo,mund ta shihni veten ne burg por i kerkuat llogari femijes tuaj…

📍2.Sistemi drejtesise eshte pertoke,i paafte dhe i krimbur

📍3.Mediat dhe gazetaria te bejne gjyqin para gjykates,te poshterojne,te ulin,te vrasin karakterin,te shtryllin dhe as kerkojne falje ose nuk zene mend,vetem per shikueshmeri dhe perserisin te njejten skeme

📍4.Njerezia tregon qe jane te nxituar pas cdo ndodhie duke kryqezuar kedo cfare i servir media dhe e coptojne imazhin e dikujt,pa pritur vendim gjykate ose fakte te tjera

✅NE KETE KOHE QENKA E KOLLAJTE TE TE FUSI FEMIJA NE BURG,NGA TEKAT E TIJ TE PAREALIZUARA, NDAJ KUJDES CFARE RRITNI E EDUKONI..

✅Qekur nje mikun tim e futen 2 vite ne burg kohe para se skishte bere asgje..e denigruan gazetat dhe njerezia dhe doli qe kishin ngaterruar person..mesova qe jo cdo lajm duhet besuar..ashtu si jo cdo gje qe fluturon hahet…