Lëkundje të forta në Shqipëri, epiqendra dhe magnituda…

Një tërmet me mganitudë 3.7 i shkallës rihter është shënuar pak minuta më parë në Korfuz të Greqisë.

Thellësia fokale e tërmetit ka qenë 5 kilometra, ndërsa nga lëkundjet nuk raportohet për dëme.

Sakaq, lëkundjet e tërmetit janë ndjerë edhe në jug të vendit, Sarandë e Himarë.