Ndahet nga jeta gazetarja e njohur e Zërit të Amerikës, Rudina Dervishi…

Share your love

Gazetarja dhe drejtuesja e njohur e emisionit televiziv “Ditari” të Zërit të Amerikës, Rudina Dervishi është ndarë nga jeta të martën në moshën 53-vjeçare, pas një beteje dyvjeçare me kancerin e gjirit.

Lajmin e ka dhënë vetë Shërbimit Shqip i Zërit të Amerikës, ku shkruan:  Për më shumë se 25 vjet, Rudina dha një kontribut të çmuar me profesionalizmin e saj si një gazetare e apasionuar, duke mbuluar tema të shumëllojshme nga ekonomia, politika, të drejtat e njeriut dhe të gruas, e deri tek arti. Ne, kolegët e saj të Zërit të Amerikës, do ta mbajmë mend Rudinën për mprehtësinë, dinamikën, humorin dhe përkushtimin e saj. Ajo la pas bashkëshortin, tre djemtë dhe nënën.

Share your love