“Në koma shefi i edukimit”/ Deklarata e fortë: Të burgosurit plagosën disa efektivë në burgun e Fierit, ja shkaku i sherrit…

Policia raportoi sot një ngjarje të ndodhur në ditë më parë në burgun e Fierit, ku tha se një efektiv është goditur ne send të fortë nga një person i paidentifikuar dhe se i plagosuri ndodhej në spital jashtë rrezikut për jetën.

Por, ish-kryeministri Sali Berisha, përmes denoncimit të qytetarit digjital, jep një tjetër version për ngjarjen, duke thënë se është një revoltë në burgun e Fierit, ku për pasojë ka përfunduar në koma shefi i edukimit Nazmi Doko, ndërsa shumë policë janë plagosur.

Sipas denoncimit, dhuna ndaj policëve të burgut ka ndodhur gjatë ditëve të amnistisë për mënyrën sesi i janë trajtuar.

Postimi i Berishës:

Revoltë në burgun e Fierit!

Në koma shefi i edukimit në burgun e Fierit!

Disa policë plagosen nga të burgosurit.

Ngjarja mbahet sekret si në shpellat e mafies!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital!

Miredita i nderuar  doktor Berisha!