Ngjarje e rëndë në Lezhë, nxënësi godet me karrige kokës mësuesen…

Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne shkollen e mesme “Hydajet Lezha” ne qytetin e Lezhes. Nje mesuese eshte goditur me nje karrige nga nje nxenes brenda mjediseve te shkolles. Mesuesja eshte derguar me ambulance ne spitalin e Lezhes dhe mesohet se ka marre nje frakture.

Nderkohe ne shkolle kane mberritur forcat e policise te cilet kane bere te mundur shoqerimin ne komisariatin e Lezhes te nxenesit te vitit te dyte i cili goditi mesuesen. Eshte e paqarte perse nxenesi ka goditur mesuesen me karrike dhe policia po punon per zbardhjen e plote te kesaj ngjarje.

Mesimi diten e sotme eshte bojkotuar nga mesuesit per shkak te kesaj ngjarje te rende ndersa diten e neserme pritet qe te zhvillohet nje proteste nga mesuesit lidhur me kete situate te veshtire nga sjellja e nxenesve.