Pas pak, Dinamo-Vllaznia. Superiore, java e 25-të, ja formacionet zyrtare…

Zyrtarizohen formacionet e para, takimin e gjykon arbitri fierak, Kreshnik Cjapi

Në prag të nisjes së duelit, Dinamo-Vllaznia që luhet në stadiumin “Niko Dovana” duke nisur nga ora 17:00 për llogari të javës së 25-të të Superiores, trajnerët respektivë, Dritan Mehmeti i Dinamos dhe Qatip Osmani i Vllaznisë kanë zyrtarizuar formacionet e para.

Dinamo:Sali,Marku,Hoxha,Zabërgja,Kaçorri,Denison,Behiratçe,Gudiabi,Loran,Andoni,L.Vila Trajner:Dritan Mehmeti

Vllaznia:Mehidri,Smajli,Juriç,Krymi,Gruda,Balaj,Çoba,Mala,Hakaj,Stojanoviç,Alioda Trajner:Qatip Osmani

Arbitër kryesor:Kreshnik Cjapi(Fier)

Asistent 1:Ilir Tartaraj(Fier)

Asistent 2:Orgest Grabova(Fier)

Arbitër i 4:Andi Koçi(Durrës)

Var:Klodian Prenga(Laç)

Avar:Ridiger Çokaj(Lezhë)

Delegat:Eraldi Shera(Shijak)

Vëzhgues:Klajdi Kola(Tiranë)