Policia e Vau Dejës arreston 37 vjeçarin, posedonte 1000 fara Kanabisi…

Vau i Dejës/Operacione policore të njëpasnjëshme për të goditur që në fazë fillestare kultivimin e bimëve narkotike.

Finalizohet operacioni policor i koduar “Seeds”. Sekuestrohen 1000 fara cannabisi.

Kapet në flagrancë, në aksin rrugor “Lezhë-Shkodër”, 37-vjeçari që synonte t’i shiste farat, me qëllim kultivimin.

Si rezultat i një hetimi proaktiv, të ndjekur për disa javë, në bashkëpunim me Prokurorinë e Shkodrës, Komisariati i Policisë Vau i Dejës, në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve e DVP Lezhë, kapën në flagrancë dhe vunë në pranga shtetasin K. M., 37 vjeç, banues në Lezhë.

Nga kontrolli fizik i kryer në aksin rrugor “Lezhë-Shkodër”, këtij shtetasi iu gjetën 1000 fara cannabisi, të cilat i posedonte për t’i shitur, me qëllim kultivimin.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.