Referendumi për shkarkimin e Bashës, selia e PD zhgarravitet: PS e Tom Doshit

Tiranë- Selitë ku do të mbahet sot votimi për referendumin e thirrur nga Komisioni i Rithemelimit, krijuar në Kuvendin e Sali Berishës më 11 dhjetor, janë shkruar nga disa persona ende të paidentifikuar gjatë natës së kaluar.

Në derën e një dege të Partisë Demokratike shkruhet “PS e Tom Doshit”.

Sot mbahet Kuvendi Kombëtar i PD-së, thirrur nga Kryesia dhe kryetari i partisë Lulzim Basha. Kryedemokrati nuk e njeh Kuvendin Kombëtar të 11 dhjetorit të Sali Berishës e për rrjedhojë edhe vendimet e marra prej tij. Berisha ka thirrur sot referendumin që anëtarësia e PD të votojë për shkarkimin e Lulzim Bashës si kryetar