Sërish reshje bore në veri, parashikimi i motit për këtë të mërkurë…

Share your love

Një qendër me presion të ulët amosferik po ndikon gadishullin e Ballkanit duke sjellë mot të paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë.

Ditën e mërkurë moti në vendin tonë do të jetë me vranësira të dendura dhe reshje shiu në perëndim me intesitet mesatar, reshje bore në veri, në mbrëmje do të kemi përmirësim.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4-5 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore      4/8°C

– Zonat e ulëta       10/17°C

Share your love