Shkodër/ Procedohen në gjendje të lirë 5 shtetas, për vepra penale të ndryshme…

Share your love

DVP Shkodër/Procedohen në gjendje të lirë 5 shtetas, për vepra penale të ndryshme.

Specialistët e Sektorit të Policisë Rrugore referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin D. M., 19 vjeç dhe një shtetas 16 vjeç, të dy banues në Shkodër, pasi u kapën duke drejtuar motomjetet, pa leje drejtimi.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit:

L. M., 67 vjeç, banues në fshatin Grudë e Re, Shkodër, pasi ka kryer punime ndërtimi, pa leje, në pronën e tij;

T. Gj., 59 vjeç, banues në fshatin Baks-Rrjoll, Velipojë, pasi ka kryer punime ndërtimi, pa leje, në pronën e tij;

A. M., banues në Shkodër, pasi nga kontrollet dhe verifikimet e kryera në bashkëpunim me shërbimet e OSHEE-së, u konstatua se kishte lidhje të paligjshme te energjisë elektrike, në banesën e tij.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Share your love