Shkodër/ U kap në flagrancë duke vënë baste sportive, arrestohet 57-vjeçari…

Share your love

DVP Shkodër

U kap në flagrancë duke vënë baste sportive, në lokalin e tij, si dhe fshihte të ardhurat nga këto aktivitete, arrestohet 57-vjeçari.

I arrestuari, i dënuar më parë për të njëjtën paligjshmëri.

Si rezultat i administrimit të menjëhershëm të inteligjencës policore të siguruar në vijim të megaoperacionit “Sundimi i ligjit”, se në një lokal në lagjen “Naim Gjylbegu”, viheshin baste sportive, më celular, specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër kapën në flagrancë dhe vunë në pranga pronarin e këtij lokali, shtetasin Sh. V., 57 vjeç, banues në Shkodër.

Gjithashtu, sekuestruan në cilësinë e provës materiale, celularin e të arrestuarit, me faqe online aktive për vënien e basteve sportive.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Share your love