Shkodër/ Vihet në pranga 1 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 5 të tjerë…

Share your love

DVP Shkodër/Vihet në pranga 1 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 5 të tjerë, për vepra penale të ndryshme.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër kapën dhe vunë në pranga shtetasin B. M., 39 vjeç, banues në Shkodër, pasi ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Dhuna në familje”.

Specialistët e Sektorit të Policisë Rrugore referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit G. G., 52 vjeç, banues në Shkodër, G. D., 20 vjeç, banues në fshatin Shtoj i Ri dhe N. K., 43 vjeç, banues në fshatin Bardhaj, pasi u kapën duke drejtuar përkatësisht motomjetet dhe automjetin, pa leje drejtimi.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Malësi e Madhe referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit B. G. dhe F. M., të dy banues në Shkodër, pasi nga verifikimet rezultoi se kanë kryer punime ndërtimi pa leje, në disa objekte për turizëm, në fshatin Bogë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Share your love