Shkrumbohet një magazinë e mbushur me Sherebelë në Koplik…

Tonelata Sherebelë janë shkrumbuar paraditen e sotme në lagjen Mehaj të Koplikut.

Zjarri ka rënë rreth orës 11:00 në një magazinë që përdorej për grumbullimin e sherebelës, e cila është në pronësi të Smajl Vuçaj dhe Demush Avdyli.

Nuk dihen akoma shkaqet e zjarri, nëse është shkak nëse është vendosur me dashje shkak i konkurencës apo është aksidental.

Ndërkohë që policia po punon për zbardhjen e shkaqeve./RealitetiPost/