Shpërthim i fortë në Lushnje, një i vdekur dhe katër të plagosur, mes tyre deputeti Çela…

Një shpërthim i fortë ka ndodhur ditën e sotme në Lushnje. Si pasojë e këtij shpërthimi raportohet për një viktimë.

Gjithashtu theksohet se katër persona kanë mbetur të plagosur, mes të cilëve është edhe deputeti Bujar Çela. Mësohet se deputeti Bujar Çela është transportuar në spital ku edhe po merr trajtim mjekësor.

Sipas informacioneve paraprake gjatë punimeve viçi ka prekur shtyllën e tensionit të lartë dhe për pasojë është shkaktuar edhe shpërthimi.