Shpërthimi eksploziv ndaj gjyqtarit të Shkodrës, reagon Bardhi: Aktet për intimidimin me metoda mafioze…

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD, Gazment Bardhi, ka reaguar në lidhje me shpërthimin eksploziv që ndohi në oborrin ebbanesës së gjyqtarit të Shkodrës, Tonin Sterkaj.

Ai e dënon slmin, teksa ka shkruar se është një akt intimidimi me metoda mafioze.

“Dënoj me forcë aktin kriminal, të dyshuar si i lidhur me detyrën, ndaj gjyqtarit të Shkodrës Tonin Sterkaj. Aktet për intimidimin me metoda mafioze të magjistratëve në detyrë, janë jo vetëm cënim i sigurisë së tyre dhe familjes së tyre, por prekin gjithë shoqërinë.

Duke u solidarizuar plotësisht me gjyqtarin Sterkaj dhe familjen e tij, i bëj thirrje institucioneve përgjegjëse që të zbardhin menjëherë çështjen dhe të vendosin para përgjegjësisë personat përgjegjës, duke i bërë shembull të vendosmërisë sonë për të mos lejuar cënimin e sigurisë ndaj magjistratëve në detyrë”, reagoi ai rrjetin social “X”.