Sulmuesi i Egnatias, Rafael Duamena humb jetën në spital…

Sulmuesi i Egnatias së Rrogozhinës, Dwamena, ka humbur ndjenjat në fushën e lojës në ndeshjen kundër Partizanit.

Në minutën e 25 të ndeshjes, goleadori i kampionatit shqiptar, pa pasur kontakt me asnjë prej futbollistëve kundërshtarë, ra në fushë pa ndjenja.

Mjekët i dhanë ndihmën e parë po fatkeqësisht po mundur ta mbajnë në jetë, ndërsa u dërgua në spital.

28-vjeçari ka shfaqur edhe më parë probleme me zemrën dhe një rast i ngjashëm ka ndodhur me të edhe në sezonin e kaluar.