Superliga dhe Kupa e Shqipërisë, FSHF zbardh agjendën e ndeshjeve…

Komisioni i Ligave dhe Garave në FSHF ka përcaktuar kalendarin e ndeshjeve të Superligës nga java e 26-të e deri në javën e 28-të, si edhe se kur do të luhen ndeshjet e dyta çerekfinale të Kupës së Shqipërisë.

Java e 26-të e Superligës do të luhet më datë 1 dhe 2 mars, ndërsa në mesjavë do të zhvillohen takimet e dyta çerekfinale të Kupës së Shqipërisë, ku do të përcaktohen ekipet gjysmëfinaliste.

Më pas, java e 27-të e Superligës do të luhet të dielën (10 mars) dhe të hënën (11 mars), ndërsa java e 28-të është e programuar për t’u zhvilluar në fundjavë më 16 dhe 17 mars.

SUPERLIGA

JAVA 26

Laçi-Skënderbeu                 01.03.2024          13:30

Egnatia-Dinamo City          01.03.2024          13:30

Partizani-Kukësi                  01.03.2024          17:00

Vllaznia-Tirana                    02.03.2024          17:00

Teuta-Erzeni                        02.03.2024          17:00

JAVA 27

Erzeni-Partizani                   10.03.2024          14:00

Tirana-Egnatia                     10.03.2024          17:00

Kukësi-Laçi                         11.03.2024             14:00

Dinamo City-Teuta             11.03.2024            17:00

Skënderbeu-Vllaznia           11.03.2024           17:00

JAVA 28

Erzeni-Laçi                           16.03.2024           14:00

Teuta-Partizani                   16.03.2024            17:00

Skënderbeu-Egnatia          16.03.2024            17:00

Kukësi-Vllaznia                   17.03.2024            14:00

Tirana-Dinamo City           17.03.2024            17:00

KUPA E SHQIPËRISË FAZA ÇEREKFINALE (KTHIMI)

Egnatia-Laçi                     05.03.2024              13:30

Partizani-Kukësi              05.03.2024             17:00

Tirana-Teuta                     06.03.2024            13:30

Vllaznia-Erzeni                06.03.2024              17:00