Ushtroi dhunë ndaj bashkëshortes së tij, arrestohet 49-vjeçari në Shkodër…

Një shtetas 49-vjeçar me iniciale D.A., është arrestuar pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij.

Njoftimi i policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër arrestuan shtetasin D. A., 49 vjeç, banues në Shkodër, pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit M. R., 65 vjeç dhe I. B., 57 vjeç, të dy banues në Shkodër, pasi u kapën duke ndërtuar pa leje, në Velipojë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.