Vdekja e Dwamena, FSHF Anullon ndeshjet e planifikuara per diten e sotme…

Federata Shqiptare e futbollit ka vendosur te anuloje te gjitha ndeshjet e planifkuara per tu luajtur diten e sotme.

Ky vendim ka ardhur pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne ndeshjen Egania – Partizani, ku ne minuten e 24 sulmuesi i Egnatias Rafael Dwamena ka humbur ndjenjat ne fushe dhe me pas ka nderruar jete ne spital.

Anullohen ndeshjet:

Skenderbeu – Teuta

Vllaznia – Laci