Vllaznia dhuron spektakël në “Loro Boriçi”, mposht thellë Skenderbeun…

Vllaznia ka arritur të marrë një fitore të madhe në Shkodër ndaj Skënderbeut me shifrat 5-0.

Pjesa e parë është mbyllur me shifrat 1-0, ku autori i golit të parë ishte Gruda. Në të dytën, vendasit reagojnë përsëri, ku në fillim të intervalit të dytë kohor ishte përsëri Gruda i cili ndëshkon korçarët. Pritej një reagim nga miqtë, por nuk erdhi, pasi ishin përsëri vendasit të cilët trefishojnë rezultatin me Bekim Balaj.

Pak minuta më vonë, Gruda shënon golin e tij të tretë personal në këtë sfidë dhe të katërtin për Vllazninë, duke vulosur kështu tre pikët. Por në fundin e lojës, Vllaznia shënon edhe golin e pestë duke turpëruar kështu Skënderbeun.

Me këtë rezultat, Vllaznia ngjitet në vendin e tretë me 26 pikë, ndërsa Skënderbeu ndodhet në vendin e gjashtë me 22 pikë.