Vllaznia kthehet te fitoret, pikë qetësie në transfertë ndaj Skënderbeut të mbetur me 10 lojtarë…

Share your love

Vllaznia ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në transfertë përballë Skënderbeut, duke i dhënë fund krizës së shkodranëve që nuk kishin kaluar ditë të qeta së fundmi.

Përballë vendasve të mobilizuar për të siguruar një tjetër rezultat, shkodranëve u erdhi në ndihmë një karton i kuq i Prençit në fundin e pjesës së parë, pasi u dha më shumë hapësira veprimi për të kërkuar me ngulm golin.

Ata provuan në të gjitha mënyrat të shënonin në fraksionin e dytë të lojës, por u desh të pritnin minutat e fundit që të festonin para portës kundërshtare. Një autogol i Dumfur u dha avantazhin shkodranëve të cilët më pas shtrënguan radhët për të mos gabuar në prapavijë dhe më pas në fundin e sfidës me Delajn vulosën fitoren 2-0.