Vllaznia kthehet te fitoret, pikë qetësie në transfertë ndaj Skënderbeut të mbetur me 10 lojtarë…

Vllaznia ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në transfertë përballë Skënderbeut, duke i dhënë fund krizës së shkodranëve që nuk kishin kaluar ditë të qeta së fundmi.

Përballë vendasve të mobilizuar për të siguruar një tjetër rezultat, shkodranëve u erdhi në ndihmë një karton i kuq i Prençit në fundin e pjesës së parë, pasi u dha më shumë hapësira veprimi për të kërkuar me ngulm golin.

Ata provuan në të gjitha mënyrat të shënonin në fraksionin e dytë të lojës, por u desh të pritnin minutat e fundit që të festonin para portës kundërshtare. Një autogol i Dumfur u dha avantazhin shkodranëve të cilët më pas shtrënguan radhët për të mos gabuar në prapavijë dhe më pas në fundin e sfidës me Delajn vulosën fitoren 2-0.