Basha: Zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe vendore në të njëjtën ditë, e vetmja zgjidhje

Basha në një deklaratë për mediat ka zbuluar detaje nga takimi me presidentin Ilir Meta.

Ai tha se e vetmja zgjidhje krizën është mbajtja e zgjedhje parlamentare dhe vendore në të njëjtën ditë.

Ndërsa shtoi se do paraqesë propozimin e plotë të tij për reformën zgjedhore

Basha: “Partia Demokratike dhe opozita e bashkuar duan reformë në drejtësi sipas Kushtetutës dhe jo sipas planeve anktheve, problemeve korruptive dhe qeverisjes aktuale.

Pika e dytë domosdoshmëria për zgjidhjen e krizën politike. Prej më shumë se 4 muajsh Rama ka refuzuar dialogun në tentativë për mbuluar krizën ku ndodhet vendi.

Zgjedhjet e parakohshme dhe zgjedhjet vendore në të njëjtën ditë është e vetmja rrugë.

Do konkretizojë produktin e saj për reformën zgjedhore, propozimin e plotë për reformën zgjedhore. Nga ana tjetër kemi pasur sabotim të reformës dhe refuzim të dialogut.

https://www.facebook.com/lulzimbasha.al/videos/980831065608525/