Zjarr masiv në aerportin ndërkombëtar të Lutonit në Londër, anulohen të gjitha fluturimet…

Tet 11, 20231 min lexim

Një zjarr masiv shpërtheu në aerportin ndërkombëtar të Lutonit në Londër pak para mesnate. Flakët nisën në garazhn e sapondërtuar të terminalit 2 teksa mbetën të lënduar 5 persona. Të gjitha fluturimet në Aeroportin Luton i cili është edhe më i frekuentuari nga shqiptarët janë pezulluar deri në orën 4…

“Shëndetësia falas”, shqiptarët shpenzuan një rekord prej mbi 100 milionë eurosh në spitalet…

“Shëndetësia falas”, shqiptarët shpenzuan një rekord prej mbi 100 milionë eurosh në spitalet…

Ndonëse shëndetësia zyrtarisht është falas, shumë shqiptarë rezulton se preferojnë që të kurohen në spitalet private në vend, ndonëse me…

Dollari kalon për herë të parë Euron në kursin e këmbimit me Lekun…

Dollari kalon për herë të parë Euron në kursin e këmbimit me Lekun…

Dollari amerikan ka kaluar për herë të parë Euron në kursin e këmbimit kundrejt Lekut. Sipas kursit zyrtar të Bankës…

Shkodër, përkujtohet Dita e Shiritit të Zi…

Shkodër, përkujtohet Dita e Shiritit të Zi…

U përkujtua sot në Shkodër Dita e Shiritit të Zi ose ndryshe Dita Europiane e Përkujtimit të Viktimave të Sistemeve Totalitare, …

LAJMI I FUNDIT/ Bordi i transparencës rrit sërish çmimin e karburantit…

LAJMI I FUNDIT/ Bordi i transparencës rrit sërish çmimin e karburantit…

Bordi i Transparencës në datë 23 Gusht 2022, bazuar metodologjisë së përcaktuar në Aktin Normativ nr. 8, datë 25.03.2022, çmimet…


Bota


Ekonomi


Teknologji


Kulturë


Sport

Vllaznia bën mrekullin, fiton me përmbysje dhe kalon në finale…

Shk 3, 2020

Surprizon Vllaznia ne “Feti Borova” ndaj ekipit te Teutes, nga 21 pike diference ne humbje…


Sociale


Arsim


Shëndet

“Kujdes”! Rama jep lajmin e rëndësishëm: Nesër do të dalin…

Pri 18, 2020

Kryeministri Edi Rama jep lajmin e rëndësishëm për ditën e nesërme, ku njofton se deri…