EMRI/ Zhduket 39-vjeçari shqiptar në Angli, policia apel për gjetjen e tij…

Jan 6, 20241 min lexim

Policia angleze po apelon për informacion për të gjetur një shqiptar të raportuar të zhdukur në Leeds, i cili nuk është parë që nga vera e vitit 2023. Oficerët dëshirojnë të flasin me këdo që ka parë ose ka informacion për Adriatik Bucin. 39-vjeçari përshkruhet si ‘i bardhë, tullac, me…

VIDEO/ Përmbytjet në Vaun e Dejës, banorët në protestë: I shkova në zyrë…

VIDEO/ Përmbytjet në Vaun e Dejës, banorët në protestë: I shkova në zyrë…

Dy javë pas përmbytjeve, një grup banorësh në Bashkinë Vau i Dejës kanë dalë në nja protestë. Ato shprehen se…

Ligji ri/ I shtohen kompetencat Policisë Bashkiake, do ruajë bregdetin, pyjet e kafshët…

Ligji ri/ I shtohen kompetencat Policisë Bashkiake, do ruajë bregdetin, pyjet e kafshët…

Qeveria ka përgatitur një projektligj të ri për Policinë Bashkiake, duke zgjeruar kompetencat e saj nga 13 që ka aktualisht…

Paundi britanik në ‘rënie të lirë’, tregjet reagojnë negativisht ndaj politikave të qeverisë…

Paundi britanik në ‘rënie të lirë’, tregjet reagojnë negativisht ndaj politikave të qeverisë…

Paundi britanik ka vijuar rënien kundrejt dollarit, duke prekur minimumin e 37 viteve të fundit, në një kohë kur tregjet financiare…

Tjetër risi në dërgimin e mesazheve në WhatsApp…

Tjetër risi në dërgimin e mesazheve në WhatsApp…

WhatsApp do të mundësojë shpërndarjen e mesazheve zanore si përditësim i statusit. Në këtë mënyrë, mund të ndani mesazhe të…


Bota


Ekonomi


Teknologji


Kulturë


Sport

Ndeshje e çmendur në Ballash, mbyllet në barazim ndeshja Bylis-Vllaznia

Shk 3, 2020

Mes golave dhe spektaklit, kështu nisi takimi mes Bylisit dhe Vllaznisë. Ndeshja përfundoi në shifrat…


Sociale


Arsim


Shëndet

Bashkia Shkodër kërkon masa shtesë për mbrojtjen dhe parandalimin e…

Pri 15, 2020

Kërkesë për marrjen e masave shtesë për mbrojtjen dhe parandalimin e përhapjes së COVID19 INSTITUCIONIT…