I zhdukur rreth 1 vit më parë, SPAK bën lëvizjen e papritur ndaj Ervis Martinajt…

Policia e Shtetit dhe SPAK ka zbarkuar për kontrolle në banesat e të shumëkërkuarit Ervis Martinajt. Prej pothuajse një viti ‘bosi’ i lojërave të fatit është zhdukur.

Kontrollet vijnë në kuadër të megaoperacionit të SPAK ku u arrestuan policë, anëtari i bandës së Bajrave, prokurorë, biznesmen, ish komisar dhe Specialisti i Drejtorisë së Krimeve në Volum.

Ende nuk dihet se çfarë kanë zbuluar në banesat e tij dhe se pse janë kryer këto kontrolle.