Parashikimi motit, e hëne 30 mars 2020, si do të jenë temperaturat sot…

Fillimi i javës dt 30 Mars 2020 moti do të mbetet me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga rreshje shiu të pakta në zonën jugperëndimore.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rritje.

Temperaturat min dhe max: zonat malore 5/15°C, zonat e ulëta 7/22°C dhe zonat bregdetare 9/19°C.