Mbi 500 persona u vranë në sulmin ajror izraelit në Spitalin Baptist në Gaza…

Të paktën 500 njerëz janë vrarë në një sulm ajror izraelit ndaj një spitali të qytetit të Gazës, sipas Ministrisë së Shëndetësisë të Palestinës.

Qindra njerëz po kërkonin strehim në spitalin Al Ahli në momentin e shpërthimit.

Fotot e dërguara nga agjencitë e lajmeve treguan se zjarri përfshiu sallat e spitalit, xhamat e copëtuar dhe pjesët e trupit të shpërndara nëpër zonë.