Policia e Shkodres procedon në gjendje të lirë dy përsona…

Shk 22, 20241 min lexim

DVP Shkodër Specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomiko-Financiare të DVP Shkodër referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin E. P., 23 vjeç, banues në fshatin Boks, pasi është konstatuar duke transportuar me automjet, mallra të ndryshme të dyshuara të kontrabanduara. Mallrat u sekuestruan në…

“Punoni sikur zgjedhjet të jenë më 15 mars”, zbulohen 5 porositë e Ramës…

“Punoni sikur zgjedhjet të jenë më 15 mars”, zbulohen 5 porositë e Ramës…

Ka përfunduar mbledhja e asamblesë të PS dhe drejtuesit politik të qarqeve. Rama citohet të këtë deklaruar se “secili nga…

Amnisti edhe për zyrtarët/ Projektligji i mazhorancës, ministri Manja: Përfitojnë të dënuarit për…

Amnisti edhe për zyrtarët/ Projektligji i mazhorancës, ministri Manja: Përfitojnë të dënuarit për…

Projektligji për amnistinë penale që maxhoranca socialiste ka dërguar për votim të enjten në Parlament, parashikon ulje dënimi edhe për…

Dita ndërkombëtare e gjuhës amtare  kremtohet në gjimnazin “Jordan Misja” me intelektualin dhe…

Dita ndërkombëtare e gjuhës amtare  kremtohet në gjimnazin “Jordan Misja” me intelektualin dhe…

21 Shkurti njihet si “Dita Ndërkombëtare e Gjuhës Amtare”. Gjimnazi “Jordan Misja” në Shkodër organizoi në nder të kësaj dite…

Fermerët e Kosmaçit kërkojnë më shumë hapësirë në treg për produktet…

Fermerët e Kosmaçit kërkojnë më shumë hapësirë në treg për produktet…

Agim Idrizi është një ndër fermerët e fshatit Kosmaç në bashkinë Vau-Dejës. Për të, tregtimi i prodhimit mbetet një problem…


Bota

Lideri i opozitës ruse Alexey Navalny ndërron jetë në burg…

Lideri i opozitës ruse Alexey Navalny ndërron jetë në burg…

Shk 16, 20241 min lexim

Lideri i opozitës ruse Alexey Navalny, i cili ishte i burgosur, ka ndërruar jetë, njofton shërbimi i burgjeve të rajonit Yamalo-Nenets, ku ai ishte duke e vuajtur dënimin. Në një deklaratë…

Gaza, rritet në 26.751 numri i palestinezëve të…

Jan 30, 2024

Me 114 viktima të regjistruara në 24 orët e fundit është…

WAFA: “Izraeli ka marrë organet vitale nga trupat…

Jan 30, 2024

Trupat e 100 palestinezëve, të cilët u dorëzuan nga Izraeli pasi…

Gaza, numri i palestinezëve të vrarë nga ofensiva…

Jan 29, 2024

Numri i palestinezëve të vrarë nga ofensiva vdekjeprurëse izraelite në Rripin…


Ekonomi

Shqipëria, shpenzime rekord në Europë për ndërtimin, të fundit për makineri e pajisje…

Shk 19, 20243 min lexim

Shqiptarët mund të jenë ndër më të varfrit në Europë, por nuk kursehen aspak kur bëhet fjalë për të ndërtuar, sidomos banesa, duke ia kaluar…


Teknologji