“Shporru nga federata hajdut”! Qerimaj kërkon dorëheqjen e presidentit të Peshëngritjes…

Shk 22, 20241 min lexim

Peshëngritja nuk feston dot në qetësi tre medaljet e fituara në Evropian, kjo pasi Erkand Qerimaj shpërthen fuqishëm ndaj Elez Gjozaj duke akuzuar këtë të fundit se po fsheh një rast ku një sportist ka dalë me doping. Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Qerimaj kërkon që presidenti…

Ndotja, faktor i përhapjes masive të autizmit në Vaun e Dejës! Çfarë zbulojnë…

Ndotja, faktor i përhapjes masive të autizmit në Vaun e Dejës! Çfarë zbulojnë…

Në bashkinë e Vaut të Dejës gjenden disa depozitime mineralesh metalorë dhe jometalorë. Këtu përmendim depozitime bakri, magnezi, argjile, dolomite,…

Konsumoi Fotoksinë, humb jetën në spitalin e Shkodrës 23 vjeçarja…

Konsumoi Fotoksinë, humb jetën në spitalin e Shkodrës 23 vjeçarja…

Shkodër/Informacion paraprak Në Spitalin Rajonal Shkodër, është dërguar për ndihmë mjeksore shtetasja S. H., 23 vjeçe, banuese në Shkodër, e…

Erkand Qerimaj i bashkohet PS: Tirana është bërë një qytet europian falë Ramës…

Erkand Qerimaj i bashkohet PS: Tirana është bërë një qytet europian falë Ramës…

Fushatës së anëtarësimeve të reja në Partisë Socialiste në Tiranë i është bashkuar dhe Kampioni i Europës në Peshëngritje, Erkand…

Përse u përplasën vëllezërit Duka me Ervis Martinaj? Zbardhet dëshmia e Ilir Selmanit…

Përse u përplasën vëllezërit Duka me Ervis Martinaj? Zbardhet dëshmia e Ilir Selmanit…

Ilir Selmani, i dënuar me 28 vite burg si pjesëmarrës në vrasjen e Santiago Malkos, dëshmoi në procesin ndaj Leonard…


Bota

Gaza, çifti palestinez që u martua dy ditë më parë, vritet në sulmin izraelit…

Gaza, çifti palestinez që u martua dy ditë më parë, vritet në sulmin izraelit…

Shk 19, 20242 min lexim

Çifti i ri palestinez që u martua 2 ditë më parë në Rripin e Gazës, humbi jetën në sulmin ajror që Izraeli kreu në qytetin Rafah, raporton Anadolu. Ushtria izraelite dje…

OKB: Ndihmat për Gazën janë bllokuar në portin…

Shk 12, 2024

Agjencia kryesore e Kombeve të Bashkuara që ofron ndihma për palestinezët…

“Izraeli vrau 340 mjekë dhe punonjës të kujdesit…

Shk 7, 2024

Ministrja palestineze e Shëndetësisë, Mai al-Kaila njoftoi se 340 mjekë dhe…

Gaza, rritet në 27.365 numri i palestinezëve të…

Shk 4, 2024

Me 127 viktima të regjistruara në 24 orët e fundit është…


Ekonomi

Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro…

Shk 21, 20241 min lexim

Sot, më 21 shkurt 2024, dollari amerikan blihet me 95.6 lekë dhe shitet me 96.6 lekë. Euro blihet me 103.5 lekë dhe shitet 104.1 lekë. Franga zvicerane këmbehet në blerje…


Teknologji

AKSHI njofton: Ndërprerje e shërbimeve në E-Albania nga e premtja deri të dielën…

Shk 1, 20242 min lexim

Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit bën të ditur se do të ketë ndërprerje të përkohshme të shërbimeve që konsumohen nëpërmjet Platformës Qeveritare të Ndërveprimit, brenda…